Destpêk » GIŞTÎ » ANKARA’DA KAYYIM EYLEMİNE POLİS MÜDAHALESİ

ANKARA’DA KAYYIM EYLEMİNE POLİS MÜDAHALESİ

Ankara’da iki ayrı yerde yapılan kayyım eylemine sert müdahale eden polis aralarında KKP MYK üyesi ve HDP il eş başkanlarının da bulunduğu 60’ın üzerinde kişiyi gözaltına aldı.

HDP Ankara İl Örgütü ve demokrasi güçleri HDP’li 3 büyükşehir belediyeye kayyım atanmasını protesto etmek için önce Sakarya Meydanı girişinde bir araya geldi. Onlarca çevik kuvvet tarafından etrafı sarılan HDP’liler sert müdahaleyle gözaltına alındı. Buradaki eylemde 40’ın üzerinde eylemci gözaltına alındı.

Çankaya Belediyesi önünde 20 gözaltı

Öte yandan Çankaya Belediyesi önünde toplanan başka bir grup da kayyım atanmasını protesto etmek için bir araya geldi. Burada da eylemcilere sert müdahalede bulunan polis yaklaşık 20 kişiyi gözaltına aldı.

Polisin iki müdahalesinde gözaltına alınan bazı isimler ise şöyle: KKP MYK üyesi Ali Gökkaya, Zeyno Bayramoğlu, Aslı Viyan Saraç, Veli Saçılık, HDK Ankara İl Eş Sözcüsü Fatma Kılıçarslan, Hasret İrem Korucu, HDP İl yöneticisi Betül Koca, Fatma Önen, Dilan Karaer.

Hakkında Rojnameya Newroz

Rojnameya Newroz
Rojnameya Newroz

Bu habere de bakabilirsiniz.

ŞAM-BAĞDAT KUYRUĞUNA BAS, MOSKOVA-PEKİN BAŞKALDIRIR!

Türk Dışişleri, sömürge Osmanlı Veziri gibi tehdit ediyor! Çünkü Türkiye, Osmanlı Kürdistanı’nı hedefliyor, ‘Güvenlik koridoru’ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir