Destpêk » GIŞTÎ » KÜRT DÜŞMANLIĞI VE KÜRT SİYASETİ!

KÜRT DÜŞMANLIĞI VE KÜRT SİYASETİ!

Dünya artık açık açık 3. Dünya savaşında ve maalesef aynı 1. Dünya savaşında olduğu  gibi savaş sahasının çoğunluğunu Kürdistan coğrafyası oluşturmaktadır. Bu da Kürdistan’da yıkıcı etkiler oluşturmaktadır. Uluslararası ve bölgesel sömürgeciler farklı farklı hesaplarla Kürdistan topraklarına saldırmaktadırlar. En son cephe olan Rojava savaşında görüldüğü gibi sömürgeciler Kürdistan’da kendi çıkarları için yine Kürt kanı dökmektedirler. Bunlar içinde amacı en vahşi olan hiç kuşkusuz ki Türkiye’dir.

Hasan Işık / Yazarın diğer makaleleri için tıklayınız

ABD bölgenin enerji kaynaklarının kontrolü için; Rusya ise asırlık planı sıcak denizlere inmek ve Ortadoğu’da Batı bloğunu frenlemek için; İran, ezeli düşmanı İsrail’e kadar bir Şii kemeri oluşturarak İsrail’i baskılamak ve kendini Ortadoğu’da daha egemen bir güç haline getirmek için bölgede politika yürütmektedir. Bölgedeki bütün bu güçler kendi çıkarları doğrultusunda politikalar üretmektedirler. Ancak Türkiye’nin hiçbir stratejik bir planı yoktur. Türkiye’nin uyguladığı tek politika Kürtleri öldürmektir. Sadece bunu amaç edinmiştir. Sırf buna alan açabilmek için Erdoğan Rusya ve Amerika arasında mekik dokumaktadır. Bu savaşta en büyük kaybedenin Türkiye olduğunu bile bile savaşta ısrar etmesinin tek sebebi devletten sokağa kadar oluşturulan Kürt nefretidir. Devlet kurulduğu günden itibaren Sevr korkusuyla bölünme histerisini her geçen gün büyüterek toplumu ve onların seçtikleri iktidarları günün sonunda Kürt düşmanı yapmıştır.
Toplumun iş, sağlık, hukuk gibi bütün insani kavramlardan yoksun yaşayıp hala savaş çığırtkanlığı yapanları desteklemesinin altında bu politikalar yatmaktadır.
Peki, tüm bu politikalar yürütülürken Kürtlerin kanı akarken Kürt siyaseti ne yapmaktadır. Bu sorunun cevabı maalesef birkaç önemli duruş dışında kocaman bir HİÇ.
Kuzey Kürdistan’da siyaseti temsil edenler hala Türkiye’yi demokratikleştireceğiz sloganları ile sabah kapılarına gelecek kayyumları beklemektedirler. Güney Kürdistan’da ailecilik ve ticari hırslarla işgal edilen onca alanı görmeyip birbirlerini suçlayan siyasi irade bu ulusa en büyük ihaneti yapmaktadır.
Bu sorumsuz siyasetlerinin sonucu olarak her gün onlarca Kürt toprağa düşmektedir.
Koca bir ulusun yıllardır haykırdığı ulusal birliğin kurulmasını sağlayamayan basiretsiz Kürdistan siyasetçileri vicdanlarda ve tarihte mahkum edileceklerdir. Ama her geçen gün her yaşanan acı Kürtlerin yüreklerini birleştirmektedir. Siyasetçilerinin ulusal birliğini sağlayamadığı bu halk “ulusal direnişe” geçtiği gün kaç siyasetçi Kürt ulusunun yüzüne bakabilecek.

Hakkında Hasan IŞIK

Hasan IŞIK

Bu habere de bakabilirsiniz.

2020’NİN 18 MAYIS’INDA ONA DAİR

 “68 ruhu bağımsızlıktır,”[9] saptamalarını aşan enternasyonalist ihtilalciliğiyle resmi ideolojinin de korkulu rüyası olan O; “İçinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir