Destpêk » GIŞTÎ » GÜVEN’E DESTEK VERMEK İSTEYENLERE POLİS MÜDAHALESİ

GÜVEN’E DESTEK VERMEK İSTEYENLERE POLİS MÜDAHALESİ

85 gündür açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in Diyarbakır Bağlar’da bulunan evinin önüne destek amaçlı gelen gruba polis müdahale etti.

Süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini evinde sürdüren DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’e destek olmak için evinin önüne gelen aralarında HDP milletvekilleri Rıdvan Turan, Tülay Hatimoğulları, Semra Güzel, Dersim Dağ, Musa Farisoğulları ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Selçuk Mızraklı’nın da olduğu gruba polis müdahale etti.

Aralarında gazeteciler Newal Bulut ve Bengisu Kömürcü’nün de olduğu 3 kişi Leyla Güven için yapılan eylemi takip ettikleri için gözaltına alınmak istendi. Milletvekili Adnan Selçuk Mızraklı’nın polis ile görüşmesi sonucu serbest bırakıldılar.

85 gündür açlık grevinde olan DTK Eşbaşkanı Leyla Güven’in Diyarbakır Bağlar’da bulunan evinin önüne destek amaçlı gelen gruba polis müdahale etti.

PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle süresiz dönüşümsüz açlık grevi eylemini sürdüren DTK Eşbaşkanı ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’e Diyarbakır’daki evinin önünde kitlesel destek eylemleri de sürüyor.

Aralarında HDP milletvekilleri Rıdvan Turan, Tülay Hatimoğulları, Semra Güzel, Dersim Dağ, Musa Farisoğulları ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adyı Selçuk Mızraklı’nın da olduğu yüzlerce kişi Leyla Güven’in evine doğru yürüyüş gerçekleştirdi.  Yürüyüş sırasında vekiller düdük çalarak ses çıkardı.

Leyla Güven’in direnişine ses vermek için her akşam 20:00’de ses çıkarma eylemi yapan aralarında HDP Milletvekillerinin de olduğu kitleye polis TOMA’dan su sıkarak müdahale etti.

Kitlenin polis müdahalesine rağmen dağılmadığı görülürken Leyla Güven’in evinin önü polis ablukası altına alındı.

Kitle ıslıklarla, zılgıtlarla ve düdük çalarak polis müdahalesi altında Leyla Güven’in eylemine destek vermek için ses çıkarmaya devam etti.

Kaynak: Gazete Fersude

Hakkında Rojnameya Newroz

Rojnameya Newroz
Rojnameya Newroz

Bu habere de bakabilirsiniz.

AKP’NİN POLİTİKALARI IRKÇI SALDIRILARI CESARETLENDİRİYOR!

Eylül ayı ile birlikte; bir yandan 12 Eylül faşist askeri cunta tarafından gerçekleştirilen darbenin 40’ıncı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir