Destpêk » CIWAN » DIŞLANDIK DİYEN KÜRT GENCİ İNTİHAR ETTİ!

DIŞLANDIK DİYEN KÜRT GENCİ İNTİHAR ETTİ!

HavArenaMedya‘ da yer alan habere göre İstanbul Havalimanı’nda güvenlik görevlisi olarak çalışan İ.L İnstagram hesabında ”Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık belki bu yaptığım şeyle değişir ne mutlu kürt ve türküm diyebilene… hakkınızı helal edin” ifadelerini kullandıktan sonra gidiş katından aşağıya atlayarak intihar etti. Ağır yaralanan güvenlik görevlisine ilk müdahaleyi havalimanı sağlık ekipleri yaptı. Ancak İbrahim L. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

HavArenaMedya hesabından yapılan paylaşıma göre, havalimanında intihar ederek hayatını kaybeden güvenlik görevlisinin adının İbrahim olduğu açıklandı. Güvenlik görevlisi, intihar etmeden iki saat önce ise Instagram’dan ağlarken çektiği bir fotoğrafını paylaşmış. İbrahim adlı güvenlik görevlisi genç, paylaştığı fotoğrafa Kürt kimliğinden dolayı dışlandığı notunu düştü. İntiharı bu tutumu protesto etmek için gerçekleştireceğini yazan genç, “Kürt olduğumuzdan dolayı hep dışlandık belki bu yaptığım şeyle değişir ne mutlu kürt ve türküm diyebilene… hakkınızı helal edin” paylaşımının ardından intihar etti.

Halkların Demokratik Partisi Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, İbrahim adındaki Kürt gencinin intiharına ilişkin, “Çok üzücü..! Allah rahmet eylesin Bu insana ne yapıldı ki, nasıl bir aşağılama yapıldı ki..? Kürt meselesini görmezden gelene ithaf olunur Bu ülkede ayrımcılık ve irkcılık hep oldu, çözüm bulmak isteyen şeytanlastırıldı ve 1 ölüm daha..!” dedi.

Hakkında Rojnameya Newroz

Rojnameya Newroz
Rojnameya Newroz

Bu habere de bakabilirsiniz.

ŞAM-BAĞDAT KUYRUĞUNA BAS, MOSKOVA-PEKİN BAŞKALDIRIR!

Türk Dışişleri, sömürge Osmanlı Veziri gibi tehdit ediyor! Çünkü Türkiye, Osmanlı Kürdistanı’nı hedefliyor, ‘Güvenlik koridoru’ …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir