Destpêk » JIN » ”BİZİ BU ADAMIN ELİNDEN KURTARIN!”

”BİZİ BU ADAMIN ELİNDEN KURTARIN!”

Urfa- Biri resmi, ikisi imam nikahlı eşleri ve 11 çocuğununa sürekli şiddet uyguladığı belirtilen AKP’li Siverek Belediyesi Basın çalışanı V.G.’nin bir başkası tarafından çekilen şiddet görüntüleri, sosyal medyada gündeme oturdu.

Olayla ilgili gözaltına alınıp, ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan V.G.’nin resmi nikahlı eşi H.G., “Bizi bu adamın elinden kurtarın, artık dayanacak gücümüz kalmadı” diyerek yardım istedi. Urfa’da bir şahsın iki kadına uyguladığı şiddet, o anlara dair çekilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasıyla gündeme oturdu.

Bir evin avlusunda gelişen şiddet olayı, o anlara tanıklık eden bir kişi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılmasıyla kısa sürede yayılan videoda yer alan şahsın darp ettiği iki kadına cebinden çıkardığı bıçak ile saldırdığı görülüyor. 

Görüntülerde yer alıp, iki kadına şiddet uygulayan kişinin AKP’li Siverek Belediyesi Basın Dairesi’nde çalışan Veysel G. Olduğu ortaya çıktı.  Veysel G.’nin ilçenin Hacıömer Mahallesi’ndeki evinin avlusunda iki hafta önce yaşandığı öğrenilen şiddet olayı sonrası Veysel G.’nin resmi nikahlı eşi Hülya G. (34), maruz kaldığı şiddeti Mezopotamya Ajansı’na (MA) anlattı. 

ÇOCUKLARINA DA ŞİDDET UYGULUYOR  

12 yıl önce evlendiği Veysel G.’nin evliliklerinden bir yıl sonra E.Y. (30) ve G.İ. (29) adlı kadınlarla imam nikahıyla evlendiğini söyleyen Hülya G., Veysel G.’nin hem kendisine hem de imam nikahı kıydığı E.Y. ve G.İ.’ye sürekli şiddet uyguladığını ifade etti. Hülya G., “En büyüğü 11, en küçüğü henüz 1,5 yaşında 11 çocuğum var. Veysel G. çocuklarıma da şiddet uyguluyor” dedi. 

 1 AYLIK UZAKLAŞTIRMA VERİLDİ 

Görüntülere yansıyan en son şiddet olayda Veysel G.’nin bıçakla saldırdığını, kendilerini korumak için uzun süre boğuştuklarını dile getiren Hülya G., polise haber vermeleri üzerine gözaltına alınan Veysel G.’nin götürüldüğü karakolda ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını belirtti.Karakolda kendilerinin de ifade verdiğini söyleyen H.G., şikayetçi oldukları Veysel G. hakkında mahkemenin 1 ay süreli uzaklaştırma cezası verdiğini belirtti.  

‘CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK’

 Bu olay sonrası oturdukları evden çıkarıldıklarını da söyleyen H.G., 3 kadın ve 11 çocukla birkaç gün sokakta kaldıklarını, şu anda ise başka bir yere geçtiklerini kaydetti.Ancak can güvenlikleri olmaması nedeniyle kendilerine yardım eli uzatılmasını isteyen H.G, “Çocuklarımın ve diğer kadınların can güvenlikleri yok. Daha önce defalarca şikayette bulunduk ancak bir sonuç çıkmadı. Bir şekilde polisleri ikna edip, yeniden eve geldi” diye konuştu. 

 ‘ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK GEZİYOR’

 Veysel G.’nin şu anda Siverek’te elini kolunu sallayarak gezdiğini sözlerine ekleyen H.G, “Bizi bu adamın elinden kurtarın, artık dayanacak gücümüz kalmadı” diyerek yardım istedi. 

Hakkında Rojnameya Newroz

Rojnameya Newroz
Rojnameya Newroz

Bu habere de bakabilirsiniz.

2020’NİN 18 MAYIS’INDA ONA DAİR

 “68 ruhu bağımsızlıktır,”[9] saptamalarını aşan enternasyonalist ihtilalciliğiyle resmi ideolojinin de korkulu rüyası olan O; “İçinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir