Destpêk » ANTEP HDP SEÇİM KORDİNASYONU’NDAN 1 MAYIS ÇAĞRISI! (VİDEO HABER)
HDP Antep il örgütünde yapılan açıklamadan görüntü.

ANTEP HDP SEÇİM KORDİNASYONU’NDAN 1 MAYIS ÇAĞRISI! (VİDEO HABER)

Antep HDP Seçim Kordinasyonu açıklama yaparak İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek 1 Mayıs mitingine katılacaklarını duyurdu, işçi ve emekçileri davet etti.

Kordinasyon’da HDP ile seçim ittifakı yapan ÖSP ve EMEP’in yanı sıra HDP bileşenleri olan ESP, DBP, YSGP, SYKP’nin temsicileri ortak bir açıklama yayınlayarak İstasyon Meydanı’nda düzenlenecek olan 1 Mayıs’a katılım çağrısı yaptı.

Basın toplantısına HDP Seçim Kordinasyonu’nda ÖSP adına yer alan Mekmet Erkek, HDP PM Üyesi Mehmet Bozgeyik, HDP milletvekilleri adayları Mahmut Toğrul, Tuğçe Özsoy, DBP İl Eşbaşkanı Cahide Mutlu, SYKP İl Eş Başkanı Mehmet Ali Karapekmez ve diğer partilerin temsilcileri katıldı.

HDP İl örgütü binasında yapılan açıklamayı partiler adına SYKP İl Eş Başkanı Mehmet Ali Karapekmez okudu. Karapekmez “Mart ayı içinde adına ‘iş kazası’ denilen cinayetlerde ölen işçi sayısı 55 olarak kayıtlara geçti. İşsizlik, düşük ücretle çalıştırma, sendikasız, sigortasız, esnek çalıştırma uygulamaları devam ediyor” dedi.

Emek ve meslek örgütlerinin İstasyon Meydanı’nda düzenleyeceği mitinge katılacaklarını duyuran Karapekmez, işçi ve emekçileri 1 Mayıs’a davet etti.

AÇIKLAMANIN VİDEO GÖRÜNTÜSÜ:

Hakkında Rojnameya Newroz

Rojnameya Newroz
Rojnameya Newroz

Bu habere de bakabilirsiniz.

“EVDE KAL TÜRKİYE” AMA NASIL?

Virüsten en çok sağlık emekçileri, nakliye ve toplu taşıma işçileri, inşaat işçileri, fabrika işçileri ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir